• info@kekovaholiday.com
  • 05352243806

Kekova Günlük Turlar

Rezervasyon yap

KEKOVA günlük turlarda başka misafirlerimizde olabilir özel isterseniz belirtmeniz yeterli Yeni gelen misafirlerimize ısrarla kekova günlük turu tavsiye ediyoruz., ilk olarak akvaryum koyunda yüzme molası ayrıca bu koyda çay ikramımız oluyor burada toplam 35-40 dk duruyoruz daha sonra tersahane koyunda tekrar 35-40 dk yüzme molasından sonra batık şehiri tekneden görerek geçiyoruz bir sonraki durağımız korsan mağrası oluyor mağraya yaklaşıp tekneden resim alıyoruz mağradan sonra gökkaya koyunda yemek molası için duruyoruz ve daha sonra burç koyu soğuk su koyunda tekrar 35-40 dk yüzme molası verip simena kale köye doğru yola çıkıyoruz kale köyde 1 saat serbest zaman kale köyde ısrarla ev yapımı dondurma yemenizi tavsiye ediyoruz.daha sonra adalar adalar arası koyunda yüzme molası veriyoruz son olarakta meyve ikramımız oluyor ve turumuzu tamamlıyoruz

Tur Rotası

Akvaryum Koyu 10:30 - 11:45

Paylaşımlı Veya Özel 10/15'Teknemizde Buluşuyoruz.10/45 Kekova üçağız köyünden ayrılıyoruz 10 dk'lık yolculuğun ardından akvaryum koyuna ulaşıyoruz burada yaklaşık 30-40 dk"lık yüzme molasının ardından çay ve bisküvi ikramımız oluyor.

Tersane Koyu 11:50 - 12:30

Tersahane koyu Kekovanın en güzel koylarından kekova adasının en batısında bulunan tarihi kalıntılarla yüzmeye izin verilen tek koydur.Bu koyda yaklaşık 30 dk yüzme molası veriyoruz ve batık şehire doğru yola çıkıyoruz

Kekova Adası Batık Şehir 12:30 - 13:30

Batık Şehir Likya Dönemine Ait Kalıntıların olduğu Kekova adasının karaya bakan tarafında bulunan tarihi bir şehirdir.Bu Kısmı tekneden Görerek geçiyoruz ve size detaylı bilgi veriyoruz.

Korsan Mağrası 13:00 13:30

Korsan Mağrası Doğal oluşumlu bir mağradır.Aynı zamanda akdeniz foklarının uğrak yerlerindendir.burada yüzmek yasak olduğu için tekneden resim alıyoruz ve gökkaya koyuna doğru ilerliyoruz.

Gökkaya Koyu 13:30 14:00

Gökkaya koyunda yüzme ve yemek molası için yaklaşık 1 saat boyunca duruyoruz.Gökkaya Koyu Yüzmek için İdeal Aynı Zamanda Su Spotları Yapabileceğiniz Nokta.Yemeği teknede alıyoruz ızgara tavuk ve 5-6 çeşit köy yemeği sizleri bekliyor.daha sonra hamidiye koyuna doğru yola çıkıyoruz.

Hamidiye Koyu 14:00 14:15

Hamidiye Koyu 2. Dünya savaşında oraya sığımış hamidiye kuruvizörü ile ünlü bir koydur burada sizi bilgilendiriyoruz ve burada yaklasık 30-40 dk yüzme molası veriyoruz.

Simena Kale Köy 15:00 15:15

Simena kale köy kücük patikaları hediyelik eşya dükkanları ev yapımı dondurmasıyla meşhur biyerdir ve en tepesinde güzeller güzelin kalesi vardır.burda yaklaşık bir saat mola verdikten sonra adalar arası koyuna gidiyoruz

Adalar Arası 16:15 16:45

Adalar arası koyu son yüzme molası vericemiz koydur.burası etrafında likya dönemine ait kalıntılar olan bir koydur.burada meyve ikramımız oluyor.ve ardından tekneye bindiğimiz kekova üçağız köyüne gidiyoruz ve turumuzu tamamlıyoruz.saat 17/00'de Kekova Yat Limanına Geri Geliyoruz.


Warning: mysql_close(): 3 is not a valid MySQL-Link resource in /home/kekovaholiday/public_html/adminx/core/db.php on line 51