• info@kekovaholiday.com
  • 05352243806

Kekova Gezilecek Yerler

Kekova Gezilecek Yerler
Antalya’nın yüzlerce doğal güzellikleri arasında Kekova da bulunmaktadır. Doğanın eşsiz manzaralarını bulabileceğiniz, binlerce yıllık tarihi mirasa şahitlik edebileceğiniz muhteşem bir deneyim fırsatını kaçırmayın. Kekova Tekne Turu yaparak bu doğal güzellikleri ve tarihi dokuyu uygun fiyatlarla deneyimleyebilirsiniz.
KEKOVA EN GÜZEL KONUMLAR
Konumu itibarıyla Kale Köyü’nün karşısında uzanan bir ada olan Kekova, Antalya’ya gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Ada üzerinde bir yerleşim yeri bulunmamaktadır. Bu özelliği de adanın aslında doğal ve tarihi mirasının korunmasına olanak sağlamıştır. Böylece gezilip görülecek bölgeler, sonradan müdahale olmayan saf halleri ile misafirlerin seyrine bırakılmaktadır.
Kekova tekne turu, bu bölgeyi tamamıyla dolanarak görülmesi gereken bütün bölgelerin ziyaretçiler tarafından incelenmesine olanak sağlıyor. Sizler de bu doğal mirası bütün ayrıntılarıyla inceleme fırsatını elde etmiş oluyorsunuz. Tatilinizin bir kısmında yapacağınız bu tekne turu ile birlikte hem hoşça vakit geçirebilir hem de tatil sonrasında hatırlayacağınız özel anılar biriktirebilirsiniz.
KRAL MEZARLARI
Kral Mezarları adanın etrafında çokça karşılaşılan bir sembol haline gelmiştir. Bir kısmı doğal yollarla suyun altında kalmış, bir kısmı ise halen varlığını sürdürerek kendini göstermeye devam etmektedir. Kral Mezarları, ziyaretçiler tarafından en çok merak uyandıran yapılar arasında bulunmaktadır. Kral Mezarları’nın nasıl yapıldığı konusu ise halen daha çözülebilmiş değildir. Zamanın teknolojisiyle bu çeşit bir anıt yapılması üstelik bunlardan sayıca fazla bulunması gizemini korumaktadır. Tarihin tozlu sayfalarından edinilen bir rivayete göre ise içinde kralların bulunduğu bu kral mezarlarının içinde kralların özel eşyalarının da bulunduğudur. Birçok kültürde bulunan kralların eşyalarıyla gömülme ritüelinin bu topraklarda da kendini gösterdiği düşünülmektedir.
BATIK ŞEHİR
Kekova adasına bir diğer adıyla Batık Şehir deniyor. Batık Şehir denmesinin sebebi ise buradaki yapıların, bölgelerin, eşyaların bir kısmının zamanla su altında kalmış olmasıdır. Birçok ev ve benzeri bölgeler Batık şehirde sular altında bulunmaktadır. Ancak yine de su üstünde de kalmış birçok bölgesi bulunmaktadır. Merdivenlere, barınaklara, kapılara ve belki de yüzyıllar öncesindeki bir okula şahitlik edeceğiniz bu şehir yüklü kültürel mirası ziyaretçilerine sonuna kadar gösteriyor. Sizler de bu deneyimi yaşamak istiyorsanız Batık Şehir’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bunun için Kekova Tekne Turu sizlere uygun fiyatlı gezi seçenekleri sunuyor.
APARLAİ
Aperlai de Kekova adası üzerinde yer alan kulelerin de bulunduğu surları içeren bir yapıdır. Ada üzerinde yer alan bu yapılar Bizans döneminden esintiler barındırmaktadır. Adanın güneyinde bulunan Asar Koyu’ndaki Sıcak Köyü içerisinde bulunan Aperlai de geçmişte yaşam belirtisinin bulunduğu bölgeler arasında yer almaktadır. Günümüzde de ilgiyle ziyaret edilen bu bölge insanlara tarihi dokuyu tattıran ve dönemin mimarisinden izler gösteren bölgelerinden biridir. Kekova tekne turu yaparak bu bölgedeki yapıları, doğal güzellikleri inceleme imkanına erişebilirsiniz.
SALYANGOZ KOYU (KARALOZ)
Kekova adasının bir diğer eşsiz manzaralarından biri olan, adeta saklı bir cennet izlenimi veren bir bölge de Salyangoz koyudur. Salyangoz koyu Kekova adasının Akdeniz’e açılan kapısıdır. Aperlai’nin aksine burada hiçbir yaşam belirtisine rastlanmamıştır. Buraya geldiğiniz takdirde tamamen doğayla iç içe olduğunuzu hissedecek, huzur dolu dakikaları doğanın bütünleyici resmini incelerken yaşayacaksınız. Birçok ziyaretçinin seyahatleri esnasında şuraya derme çatma bir ev yapıp ömrümün sonuna kadar burada yaşayayım düşüncesini geçirdiği bir yerdir Salyangoz koyu. Ama bir yandan da bütün bu doğa manzarasını bozmak istemez kimse. El değmemiş bir bölge olan Salyangoz koyunun eşsiz renk cümbüşü, yeşilin ve mavinin her tonu burada sizi selamlar. Deniz tüm berraklığıyla görünür. Balıklar da bu sayede varlığını size gösterir ve bu muhteşem atmosferin ayrıcalıklı bir bölge olmasına katkı sağlar. Kekova adasının bu bölümüne de Kekova tekne turu aracılığıyla erişebilir ve doyulmaz bir gezinin bir parçası olabilirsiniz.
KALE KÖY
Saymakla bitmeyen bu adanın bir diğer değerli bölgesi de kuşkusuz Kaleköy’dür. Yine tarih kokan bir bölge… Yine eski medeniyetlerin izleri, yapıları ve kültürü gizli burada. Zamanında Likya medeniyetinin bulunduğu bu bölge Antalya ilinin Kaş - Demre arasında yer almaktadır. Likyalıların sanata değer veren bir toplum olduğunu Kaleköy’ü gezerken çok rahat anlayacaksınız. Köyün içerisinde inşa edilmiş bir antik tiyatro bulunmaktadır çünkü. Bunun dışında evler, meydan, su kuyuları ve daha onlarca farklı yapı Kaleköy içerisinde halen varlığını sürdürmektedir. Köy bir tepede bulunmaktadır. Ulaşmak için biraz çaba sarf etmek gerekse de vardığınızda sizi karşılayan görüntülerden sonra kesinlikle buna değer diyebileceğiniz yerler arasındadır Kaleköy. Aynı zamanda daha önce bahsettiğimiz Kral Mezarları’na burada da rastlamak mümkündür. Likyalılar kral mezarlarını Kekova’nın çeşitli bölgelerine yerleştirmişler. Aklınızı kurcalayan bu mezarlar size burada da eşlik edecek ve şüphenizi her zaman canlı tutacaklar.

AKVARYUM KOYU
Öyle bir mavi ki insanı alıp götürür adeta. Adını hak eden bir yer: Akvaryum koyu… Kekova bölgesinin görülmeye değer yerlerinden biridir Akvaryum koyu. Bölgeyi ziyaretiniz sırasında mutlaka uğramalı ve burada biraz zaman geçirmelisiniz mutlaka. Kekova tekne turu aracılığıyla Akvaryum koyunun da eşsiz güzelliklerine kolayca ulaşabilir ve gezinizin doyulmaz anıları arasına burayı da ekleyebilirsiniz.
TERSAHANE KOYU
Yıllar öncesinde, hatta birkaç yıl değil yüzyıllar öncesinde yaşamış bir medeniyet var. Ve bu medeniyet denize değer vermiş. Denizde bir şeylerin yapılabileceğine inanmış. Ki düşünün, zamanın teknolojisiyle bir tersane kurmuş. Likya ve Roma medeniyetinden izler taşıyan Tersane Koyu da bu bölgenin inanılması güç bölgelerinden birisidir. Büyük bir kısmı sular altında kalmış olsa da gidip gördüğünüzde sonuna kadar değecek bir yer olan Tersane Koyu’na Kekova tekne turları sırasında uğramayı kesinlikle unutmayınız.
GÖKKAYA KOYU
Denizin güzellikleriyle doğanın eşsiz manzarasını tadacağınız, bakmaya doyamayacağınız bir diğer bölge ise Gökkaya Koyu’dur. Berrak suyu ziyaretçilerin en çok hoşuna giden yönü olsa da, sessiz ve sakin bir yapıda olması bölgenin en ilgi çekici özelliklerinden biridir. Kekova tekne turları sırasında birkaç saati, belki de bir gününüzü Gökkaya Koyu’na ayırmak iyi bir fikir olabilir. Sessizliği ve denizi seviyorsanız zaten buradan gitmek istemeyeceksiniz.
Kekova tekne turunun ayrıcalıklı gezi seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız siz de hemen yerinizi ayırtın. Farklı kapasitedeki tekneleri, günlük, haftalık tur seçenekleri ve sınırsız doğa manzarasıyla Kekova Tekne Turu tatilinizin en özel anlarını sizlere sunmak için bekliyor. Sizin yapmanız gereken tek şey ise iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak gerekli işlemleri bir an önce başlatmak olacak. Hayatınızda büyüleyici bir deneyim istiyorsanız sizler de Kekova Tekne Turu için bizlere ulaşın.