• info@kekovaholiday.com
  • 05352243806

Kekova Tekne Turları

Kekova Tekne Turu


Bütün bir yıl yoğun iş temposunun ardından güzel ve kaliteli bir tatil yapmak sizlerin de hakkı. Tatil denildiğinde aklımıza ilk Antalya gelir. Antalya’nın denizi, tarihi ve doğası sayesinde iş ve sosyal yaşamınızın stresinden kurtulabilirsiniz.

Kekova Tekne Turu sayfamız siz değerli müşterilerimize güvenilir, ekonomik ve lüks bir tatil imkânı sunmaktadır.

Yapmış olduğunuz tatilde sadece ev ya da otel kiralayarak sabit bir yerde kalmamanızı Antalya’nın doğasını ve denizlerini de keşfetmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Antalya’nın Demre ilçesinde bulunan Kekova Adası son zamanlarda popüler bir yer haline geldi. Doğal güzelliklerinin bozulmadığı, tertemiz denizinin ve doğasının gösterişine bayılacaksınız.

Kekova, adını zamanında sular altında bulunan antik kentten alır. Sular altında kalan batık şehrin Dünya da örnekleri çok azdır. Adanın çevresi doğal sit alanı kabul edilmiştir.  Türkiye de nadir bulunan sit alanlarından birinde tekne turu yapmak bir daha elinize geçmeyecek fırsatlardan biri olabilir. Kekova denizci ve balıkçıların evidir. Aynı zamanda adada Rodos şövalyelerinin sahibi olduğu kale, mezarlar, amfi tiyatrosu ve Myra Antik Kenti barındırır.

Kekova Adasına Nasıl Gidilir?


Antalya iline geldikten sonra navigasyonunuza Demre ilçesi yazmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan tabelalardan Kaleköy ve Üçağız köylerinin açıklarında yer alır. Kaş ilçesine mesafesi 40 kilometredir. 

Demre’den Kekova ya günlük tekne turu, Üçağız köyünden tekne ile ya da Kaştan tekne ile Kekova adasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  

Yılın her anı yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarındandır. Neden biri de siz olmayasınız? Kekova da Tekne Turu yapmak için ister günü birlik gelip konaklama sonrası dönebilirsiniz. İsterseniz de Kekova adasında bulunan birçok konaklama otelinden yerinizi ayırttırabilirsiniz. 

Kekova Tekne Turu Avantajları Neler?


Kekova Tekne Turunun en büyük avantajı dinlenip, eğlenirken birden fazla tarihi ve doğa güzelliğini gezebilmektedir. Sevdiklerinizle beraber uygun fiyatlı Kekova tekne turu yaparken hem cebiniz rahat edecek hem de kafanız. Tekne turlarımız yarım gün ve tam gün seçenekleri hizmetinizdedir. Ayriyeten Teknemizi özel bir programınız için de arkadaş grubunuz için de kiralayabilirsiniz. Genelde toplu bir şekilde Kekova’da tekne turu yapmak isteyen çiftlerimiz makul fiyata tekne kiralama yapabilirler.

Antalya’ya tatile gelen müşterilerimiz Kekova tekne turu tavsiyesi olarak ilk kurumumuzu tavsiye etmektedir. Ayrıca Kekova tekne turu yapanların yorumları da incelendiğinde yarım günlük ve tam günlük tekne gezilerinden memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. 

Kekova Tekne Turunda Gezilecek Yerler


Kekova tekne turunda gezilecek yerler listesinde en başta Kral Mezarları, Salyangoz koyu, batık şehir, Kaleköy, tersane ve Akvaryum koyu bulunmaktadır. 

Kekova Günlük Tekne Turları Gezilecek yerler için ise Akvaryum, Tersane, Batık Şehir, Korsan Mağarası, Gökkaya Koyu, Burç ve Kale Köy, Adalar arasını gezip öğrenebilirsiniz. Öğrenirken ve gezmekten zevk alırken de asla yorulmayacaksınız.


Kekova Tekne Turu Fiyatları Ne Kadar?


Kekova tekne turu için vereceğiniz ücreti çok uçuk rakamlar olarak kesinlikle düşünmeyin.  Uygun fiyatlı Kekova turumuz bütçenizi zorlamaz. Turun içeriğine göre değişen fiyat listemize ulaşmak için iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. Kekova tekne turunun saatlik, günlük, haftalık kiralamalarında ücretlerimiz değişkenlik göstermektedir. Ailenizle ya da balayında grup bir şekilde tekne turlarından yararlanmak için tam vakti. 

Kekova Günlük tekne Turları


Turun başlangıcı Kekova Üçağızlar köyünden itibaren başlar. Sabah çok erken bir saat de başlamaz. Bunun sebebi misafirlerimizin uykularını tam almasıdır. Ortalama 10:00 da tekne turumuz siz değerli müşterilerimize güzel anılar yaşatmak için hareket eder. Yolculuğumuzun ilk durağı Akvaryum Koyudur. Burada mola vererek içecek ve isteyenlere yiyecek servisimiz bulunuyor. Tekne gezimizdeki bir sonraki durağımız Batık Şehir oluyor. Ardından Esmeralde Koyu ve Korsan Mağaralarından ilerliyoruz. Tabi her gittiğimiz yerde ortalama yarım saat ara veriyoruz. Sadece Korsan Mağarasında mola veremiyoruz. Çünkü bu alanda yüzmek ya da durmak yasaktır. Tekne içerisinden istediğiniz kareleri çekebilirsiniz. Bir sonraki durağımız Gökkaya Koyudur. Yeme ve yüzme molası veriyoruz. 

Sırasıyla Hamidiye Koyu ve Kale Köye uğruyoruz.  Sarı su denilen Adalar Arası koyunda da ortalama yarım saat mola verdikten sonra tatlı ve meyve servisimiz bulunmaktadır.  Turumuzu burada sonlandırıp tüm günü doldurduktan sonra tur başlangıcımız olan Üçağız köyüne geri dönerek turumuzu tamamlıyoruz.